Knutselkast maken van 2 boekenkasten


Ik heb soms best vreemde ideeën en aparte oplossingen voor praktische problemen, mijn vriend lacht me er meestal eerst om uit "komt zij weer met haar rare ideeën" maar moet in tweede instantie toch wel toegeven dat het tóch werkt (en misschien zelfs wel goed gevonden is). 


kastenwand in bijkeuken


Ik wilde al heel lang een nieuwe kledingkast, zo'n mooie hoge tot aan het plafond, de Pax van Ikea. Best een uitgave, zo'n €600,- voor een kledingkast, daar heb ik wel een paar jaar over gedaan dat ik het mezelf gunde. Jezelf iets gunnen is lastig voor iemand die vooral geen ruimte in wil nemen en zichzelf zo klein mogelijk maakt. 

Afijn, ik gunde het mijzelf dit jaar dan eindelijk wel en we hebben op de heetste dag van het jaar de kast(en) opgehaald en in elkaar gezet. Nu maanden later ben ik nog elke dag blij met mijn mooie hoge kledingkast met zeeën van ruimte en een uittrekbaar schoenenrek. Wat een luxe! Ik heb meteen ook een kastwand van Pax kasten in de bijkeuken gemaakt, want als je dan toch zo'n grote bestelling (en uitgave) doet ga er dan ook helemaal voor. 


flinke bestelling bij Ikea 


De kledingkast die ik had hebben we hergebruikt in de blokhut voor extra opbergruimte, stuk netter dan de 2 open boekenkasten die er stonden omdat het nu mooi achter deurtjes zit. Mijn bloempottenverzameling, tuinspullen, zwembadonderhoudsmiddelen, verfspullen; alles is nu netjes georganiseerd in de gesloten kast.


Maar, omdat je in mijn opinie nooit genoeg kastruimte kunt hebben en ik nog een plekje zocht voor mijn knutselspullen, had ik het bijzondere idee om de twee boekenkast die ik nu over had aan elkaar te maken met scharnieren en er wielen onder te zetten zodat ik een openklapbare kast heb, waarin de knutselspullen ook netjes opgeborgen liggen. De dubbele kast is dan even diep als de kast die ernaast staat, perfect dus!


scharnieren en wielen bevestigen

Het was heel eenvoudig, met twee scharnieren maakte ik ze aan elkaar vast en ik zette 3 wielen onder elke kast zodat ie eenvoudig open te draaien is. Wieltjes met remmen aan de kant die niet draait of het vastmaken aan de muur is wel aan te raden.
De achterkant van de kast was niet mooi, die heb ik bekleed door er een stuk stof op te nieten. Als laatste nog een handgreep aan de kast en klaar voor gebruik!



even diep en dezelfde greepjes geeft rust


Ik ben er blij mee. De blokhut wil ik meer gebruiken als klus- en knutselruimte, dan is het fijn dat het netjes is. Roan was ook erg enthousiast en zag zichzelf er ook wel zitten kleuren en knutselen. 
Vriendlief heeft gezorgd dat we ook muziek kunnen luisteren daar, heel fijn. 
We hebben het dak geïsoleerd met de isolatie die over was uit het huis eerder dit jaar (scheelt echt in temperatuur binnen), een plafond van gipsplaten gemaakt en nieuwe gordijnen opgehangen, het is echt een extra kamer geworden in plaats van slechts een opslagruimte voor spullen.

Soms moet je gewoon eerst iets proberen en kijken hoever je komt, in plaats van het meteen af te doen als een raar idee. 

💚


Reacties

Populaire posts van deze blog

DIY: Bloempotten opknappen door te schilderen

Traktatie: Spectaculaire stroopwafels

DIY: Matrasje + kussen voor Wobbel