Doorgaan naar hoofdcontent

Kerstkoekjes bakken met R. (+ simpel recept)

Wat te doen op een dag dat je noodgedwongen thuis moet blijven (omdat ein-de-lijk na 4 jaar wachten de trap aangepakt gaat worden, hiep hoi!)?
Koekjes bakken! Vandaag gaan we voor de kerstkoekjes. R. vond het mega interessant om te zien hoe ik het deeg maakte, maar het duurde ook wel wat lang. Dat hij zelf de koekjes uit mocht steken was wel een feest! Vooral toen hij er achter kwam dat het deeg rauw ook heel erg lekker is, haha.
 
Maar we hebben toch niet al het deeg rauw opgegeten, we hebben nog een hele vracht koekjes kunnen maken. We (nou ja, ik) hebben het versierd met witte chocolade en mini-smarties en chocoladebolletjes.
 Goedgekeurd door de bij-vlagen-best-wel kieskeurige peuter! 

Een simpel recept, ik heb de benodigdheden standaard wel in huis, handig bij spontane zin in koekjes bakken ;)

Ingrediënten:
  • 250 gram bloem
  • 1 pakje vanillesuiker
  • 100 gram suiker
  • 125 gram roomboter
  • 1 ei
Bereidingswijze:

Meng de bloem, suiker, vanillesuiker, ei en de boter in een kom en roer/kneed alles goed tot een deeg. Rol het deeg uit tot een dikte van 1 centimeter (het is raadzaam om eerst los bloem op het werkblad aan te brengen zodat de zandkoekjes goed los kunnen komen van het blad). Hierna kun je de koekjes uitsnijden met een vormpje of glas.
Vet een bakplaat in of leg er bakpapier op en leg de zandkoekjes er op. Bak de zandkoekjes 15 minuten in een oven van 180 graden C.

Reacties

Populaire posts van deze blog

DIY: Bloempotten opknappen door te schilderen

Groen in huis, ik hou er van. Mijn collectie wordt steeds groter, met ook steeds grotere planten. Grote planten vragen om grote potten en daar ga ik graag naar op zoek bij de plaatselijke kringloopwinkels. Dat scheelt in aanschaf (meestal) en het scheelt het aanboren van nieuwe grondstoffen, wat beter is voor onze planeet, nietwaar?

Traktatie: Spectaculaire stroopwafels

Kom je ook wel eens iets tegen in een winkel waarvan je denkt: " Hee, dat kan ik zelf toch ook wel maken?" Dat was bij mij het geval toen ik de rijkelijk versierde stroopwafels tegenkwam in de supermarkt. Wat een leuk idee, een stroopwafel dopen in chocolade en dan dippen in discodip. Dat is toch wel een heel lekkere traktatie, nietwaar?

DIY: Matrasje + kussen voor Wobbel

De Wobbel, wie kent hem niet? Ik ben fan sinds de start, een tof product en heel toffe mensen die dit op de markt gebracht hebben, dat weet ik omdat ik ze namelijk ook ontmoet heb enkele jaren geleden. Zie mijn review van 5 jaar geleden!   (ik wist nog niets van videobewerking, sorry 😬) We hebben de original én de XL, vooral de XL is populair hier in huis. Niet alleen de kinderen, maar ook vriendlief en ik staan er regelmatig op, telefoneren gaat net wat fijner al wiegend op de wobbel, haha.