Doorgaan naar hoofdcontent

Gezond en lekker tussendoortje: Frisse notenblokjes


Deze notenblokjes zijn een fris tussendoortje omdat er een laagje citroen overheen zit. De te gekke groene kleur krijgen ze door de chemische reactie tussen de kurkuma en de citroen.

Ingrediƫnten:

De onderkant
  • 275 g dadels
  • 75 g havermout
  • 50 g walnoten/cashewnoten

Het citroen laagje
  • 9 el kokosolie
  • het sap van een halve citroen
  • 1 el citroenzest (dat is geraspte schil v.e. citroen)
  • 2 el honing
  • 1,5 tl kurkuma (poeder)
  
Zo maak je het:
Mix de dadels met de noten en de havermout goed door elkaar totdat je een deegbal hebt. Je kunt hier eventueel een keukenmachine voor gebruiken. Maar als je zachte dadels gebruikt is een vork ook afdoende.

Neem een bakblik bedekt met bakpapier of een schaal met bakpapier waarin je de dadeldeeg verspreid tot ongeveer 1,5 cm dik. Verwarm nu een pan met de kokosolie zodat deze vloeibaar wordt. Voeg hierbij het citroensap, de citroen zest, de honing en de kurkuma en roer alles goed door elkaar heen.

Giet dit over het dadeldeeg heen en zet dit weg in de koelkast zodat het hard wordt. Laat het ongeveer een uurtje staan. Snij in blokjes en you are ready to go!

Gevonden op www.havermoutje.nl

Reacties

Populaire posts van deze blog

DIY: Bloempotten opknappen door te schilderen

Groen in huis, ik hou er van. Mijn collectie wordt steeds groter, met ook steeds grotere planten. Grote planten vragen om grote potten en daar ga ik graag naar op zoek bij de plaatselijke kringloopwinkels. Dat scheelt in aanschaf (meestal) en het scheelt het aanboren van nieuwe grondstoffen, wat beter is voor onze planeet, nietwaar?

Traktatie: Spectaculaire stroopwafels

Kom je ook wel eens iets tegen in een winkel waarvan je denkt: " Hee, dat kan ik zelf toch ook wel maken?" Dat was bij mij het geval toen ik de rijkelijk versierde stroopwafels tegenkwam in de supermarkt. Wat een leuk idee, een stroopwafel dopen in chocolade en dan dippen in discodip. Dat is toch wel een heel lekkere traktatie, nietwaar?

Budgettip: Boodschappenpakket van SBS6

Sbs6 heeft weer een leuk pakket samengesteld waarmee je voor een klein prijsje veel nieuwe producten uit kunt proberen. Voor €14,95 het je het pakket met 24 producten in huis, het is dus inclusief verzendkosten. Het proberen waard, nietwaar? Dit zit erin: Lipton Green Tea Classic: Ontdek de heerlijke groene theesmaken van Lipton: voor een goed moment dat heerlijk smaakt. Lipton Green Classic is een traditionele groene thee met een aangename, zachte smaak. Voor een verfrissend thee moment! Becel Olie Blend: Becel Olie Blend bestaat uit een mengsel van zonnebloem-, lijnzaad- en koolzaadolie. Het bevat Omega’s 3 & 6 die goed zijn voor hart en bloedvaten. Omega's 3 & 6 zijn meervoudig onverzadigde vetzuren, die het lichaam niet zelf kan aanmaken. Ze dragen bij tot de instandhouding van een normaal cholesterolgehalte in het bloed. Becel Dieetolie geeft een optimale smaak aan uw gerechten, met behoud van de smaak van uw originele ingrediĆ«nten. Naast warme toepassing l...