Doorgaan naar hoofdcontent

Homemade granola met cacao en gojibes



Ik had deze week twee maal amandelmelk gemaakt (ik heb een notenmelkzak gewonnen, ideaal om zelf notenmelk te maken) en daar bleef pulp van over. Omdat ik het zonde vind om dit weg te gooien heb ik besloten zelf eens granola te gaan maken. M'n jongste zoon wilde graag helpen, de schat.




Ingrediënten:

  • 2 cups havermout
  • amandelmeel of amandelpulp, ca. 3/4 cup
  • 3 el gesmolten kokosolie
  • 4 el ahornsiroop
  • 2 el water
  • 2 el cacao
  • 1/2 cup chiazaad
  • 1/2 cup zonnebloempitten
  • 2 tl kaneel
  • 1 tl kardemom
Mix alles door elkaar in een kom, spreid het uit op een bakplaat met bakpapier en bak dit zo'n 20 minuten in de oven op 175 graden.

Het gaat verrassend lekker ruiken in huis :)
Lekker met sojayoghurt of notenmelk als ontbijt, naar het schijnt blijft het 1 a 2 weken goed in een afgesloten pot.

Ik heb er nog wat stukjes abrikozen, 2 handen gojibessen, pruimen en cacaonibs doorheen gedaan toen het afgekoeld was en ik het in de voorraadpot deed. Dat wordt lekker ontbijten de komende week voor mij!



Reacties

Populaire posts van deze blog

DIY: Bloempotten opknappen door te schilderen

Groen in huis, ik hou er van. Mijn collectie wordt steeds groter, met ook steeds grotere planten. Grote planten vragen om grote potten en daar ga ik graag naar op zoek bij de plaatselijke kringloopwinkels. Dat scheelt in aanschaf (meestal) en het scheelt het aanboren van nieuwe grondstoffen, wat beter is voor onze planeet, nietwaar?

Traktatie: Spectaculaire stroopwafels

Kom je ook wel eens iets tegen in een winkel waarvan je denkt: " Hee, dat kan ik zelf toch ook wel maken?" Dat was bij mij het geval toen ik de rijkelijk versierde stroopwafels tegenkwam in de supermarkt. Wat een leuk idee, een stroopwafel dopen in chocolade en dan dippen in discodip. Dat is toch wel een heel lekkere traktatie, nietwaar?

DIY: Matrasje + kussen voor Wobbel

De Wobbel, wie kent hem niet? Ik ben fan sinds de start, een tof product en heel toffe mensen die dit op de markt gebracht hebben, dat weet ik omdat ik ze namelijk ook ontmoet heb enkele jaren geleden. Zie mijn review van 5 jaar geleden!   (ik wist nog niets van videobewerking, sorry 😬) We hebben de original én de XL, vooral de XL is populair hier in huis. Niet alleen de kinderen, maar ook vriendlief en ik staan er regelmatig op, telefoneren gaat net wat fijner al wiegend op de wobbel, haha.